Tüm Oyunlar GTA 5 Online Para & Level YENİ PUBG Mobile UC Zula ZA YouTube İlanları Zula İlanları

Fortnite yeni sezonda iOS kullanıcılarını üzecek

Son günlerin sıcak konusu Epic Games-Apple tartışması günden güne farklı boyutlar kazanıyor. App Store’dan kaldırılan Fortnite yeni sezon güncellemesi ile iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarını üzecek.

Epic Games’in Fortnite’ın mobil sürümlerinde kendi ödeme sistemini kullanması, iki dev arasındaki tansiyonu artırmış ve buna karşılık olarak Apple, Fortnite’ı uygulama marketinden kaldırmıştı. Epic Games ise nazire yaparcasına Apple’ın yıllar evvel IBM’i hedef alan reklamı üzerinden Apple’ın üzerine oynamıştı.

Fortnite Chapter 2: Season 4 gerilimi daha da artıracak

iPhone kullanan oyuncuları üzecek bir başka gelişme duyuruldu. Fortnite’ın yeni sezon güncellemesinin ‘’Chapter 2: Season 4’’ yakın zamanda yayınlanacağı ve Apple’ın cihazlarına gelmeyeceği resmi olarak duyuruldu.

Mevcut sürümü kurulu olan iPhone’ların ikinci el piyasasının dahi binlerce dolara yükseldiğini düşünürsek, iOS kullanıcılarının yeni sezonu bir nebze kıskanarak izleyeceklerini öngörmek yanlış olmaz.

Özellikle ABD pazarında Apple’ın akıllı telefon tarafında, Fortnite’ın ise oyun tarafında en çok tercih edilenler olması tartışmaların daha çok su kaldıracağını gösteriyor.

Peki ya siz Apple ve Epic Games arasındaki gerilim hakkında ne düşünüyorsunuz?