Tüm Oyunlar GTA 5 Online Para & Level YENİ PUBG Mobile UC Zula ZA YouTube İlanları Zula İlanları

PUBG Mobile'da en çok kullanılan 5 silah

PUBG Mobile, oyuncularına farklı silah çeşitleri sunuyor. Oyuncuların oyun tarzı, oyun içi silah seçiminde önemli bir rol oynar.

PUBG Mobile, oyuncularına farklı silah çeşitleri sunuyor. Silahlar oyuncuların oyun tarzı, oyun içi silah seçiminde önemli bir rol oynar....

Oyuncular benzersiz silahları kullanmayı severler, ancak çoğu zaman en etkili silahları taşıma eğilimindedirler. Bu tür silahların ortak bir yönü vardır: hepsi çok yönlüdür ve pek fazla dezavantajı yoktur. Bu ateşli silahlar, düşmanları devirmek ve maçları kazanmak için harikadır.

Bu yazıda PUBG Mobile'da oyuncuların en çok kullandığı en iyi silahlara bakıyoruz.

M416

FOXNGAME

Cephane: 5.56 mm; Hasar: 41; Ateş hızı: 0.0857s; şarjör değişim süresi: 2.10s

M416'nın PUBG Mobile'da en çok kullanılan silahlardan biri olduğuna dair hiçbir şüphe yok. Tutarlıdır ve farklı oyun tarzlarına sahip oyuncular buna güvenebilir. Bu silahın 41'lik orta düzeyde isabet hasarı ve 0,0857 saniye gibi çok yüksek bir atış hızı vardır. 30 mermi şarjörlü 5.56 cephane tipini kullanır.

M416'ya, bir çok eklentiyi takabilirsiniz. En iyi aksesuar kombinasyonu, M416’nın performansını yeni bir düzeye çıkarabilir. Bu top, 2,1 saniyelik hızlı varsayılan yeniden doldurma süresine ve yönetilebilir bir geri tepme modeline sahiptir. Tek dezavantajı, ekleri olmayan gücünün ortalama olmasıdır.

Kar98k

FOXNGAME

Kar98kPUBG Mobile'daki en popüler keskin nişancı tüfeklerinden biridir. Bir AWM'nin hasarına sahip olmayabilir, ancak harita genelinde kolay kullanılabilirliği ve diğer spawn tabanlı keskin nişancılarla karşılaştırıldığında çılgın hasarıyla ünlüdür.

Kar98k isabet hasarı 79 olan bir keskin nişancı tüfeğidir. 7.62 mm cephane ve 5 mermi şarjörü kullanır. Bu keskin nişancının kafasından bir vuruş, genellikle 3. seviye kaskları olmayan oyuncuları öldürmekle sonuçlanır. Dezavantajlarından bazıları, dört saniyelik yavaş bir şarjör yükleme süresi ve her bir mermiyi ateşledikten sonra geçen süre.

AKM

FOXNGAME

AKM, 47 isabet hasarı ve 7.62 mm cephane kullanan PUBG Mobile'daki en sert vuran AR'lerden biridir. Bu 30 mermilik AR, 0.100 saniyelik bir atış hızına sahiptir. Esas olarak ağır hasarları ve bulunabilirlik kolaylığı nedeniyle kullanılır.

AKM'nin yüksek bir geri tepmesi vardır, bu da herkesin onu rahatça kullanamayacağı anlamına gelir. Ayrıca, 2,9 saniyelik yavaş yeniden yükleme süresine sahiptir. Doğru eklentilerle, bu ateşli silah oyunda umut verici bir saldırı tüfeği haline gelir.

SCAR-L

FOXNGAME

SCAR-L, M416'ya çok benzer. Kısa ve orta aralıklarda tutarlı ve güvenilirdir. 41'lik bir isabet hasarı ile gelir ve 5.56 mm cephane tipini kullanır. Bu silahın atış hızı 0,096 saniye ve 30 mermi şarjörü kullanıyor.

SCAR-L'nin göze batan herhangi bir kusuru yoktur. 2,20 saniyelik hızlı yeniden yükleme süresine sahiptir ve çoğu eklentiyi kabul eder. Ancak uzun menzilli çarışmalarda pek kullanışlı değildir.

M24

FOXNGAME

M24, 75'lik isabet hasarı ile bir başka popüler keskin nişancı tüfeğidir. 7.62 mm'lik cephaneyi kullanır ve 5 mermi şarjör boyutuna sahiptir. Etkili ve isabetlidir, bu da onu oyuncular için çekici bir seçim haline getirir. Bu silah, her atış arasında daha az zaman kaybettirir ve haritada bir spawn silahı olarak mevcuttur.

Bu ateşli silahın dezavantajları, diğer keskin nişancılara kıyasla 4,20 saniyelik uzun bir yeniden yükleme süresi ve düşük isabet hasarıdır.

 

Not: Tüm istatistikler ve veriler PUBG Gamepedia web sitesinden alınmıştır.