Tüm Oyunlar GTA 5 Online Para & Level YENİ PUBG Mobile UC Zula ZA YouTube İlanları Zula İlanları

PUBG Mobile vs Free Fire: Battle Royale oyunları arasındaki 5 fark

PUBG Mobile ve Free Fire her vakit rakip olarak kaldı. İki oyun arasındaki 5 büyük farka bakarak mevzuya biraz ışık tutmayı umuyoruz.

PUBG Mobile ve Free Fire, mobil platformda battle royale oyunları söz hususu bulunduğunda en kuvvetli rakipler bulunduğunu kanıtladı. Her iki oyun da son derece sadık bir hayran topluluğu elde etmeyi başardı ve tesadüfen Free Fire, Hindistan'da PUBG Mobile'ın yasaklanmasından sonra en çok tercih edilen oyun oldu.

Bununla eş güdümlü, hangi oyunun daha iyi bulunduğu hususundaki tartışmayı çözüme ulaştırmak son derece zor. Hem PUBG Mobile hem de Free Fire, battle royale temasında benzersiz bir tecrübe sunuyor ve ikisinden hangisinin sizin amacıyla daha ideal bulunduğuna karar vermeniz kaliteden ziyade bir tercih meselesidir.

Daha çok uzatmadan, iki efsanevi battle royale oyunu arasındaki beş büyük değişikliğe bakalım, bu türce PUBG Mobile ya da Free Fire'ın sizin tercih ettiğiniz oyun bulunduğuna karar verebilirsiniz.

PUBG Mobile vs Free Fire: Battle Royale oyunları arasındaki 5 fark
1) Battle Royale

FOXNGAME
Her iki oyun da battle royale ilişkisine sahipken, PUBG Mobile ve Free Fire amacıyla birkaç ayırıcı yön vardır. PUBG Mobile'da, yalnızca bir şahıs ya da ekiple eş güdümlü son hayatta kalanlar olmak amacıyla mücadele edecek olan 100 oyuncu var. Free Fire ise yalnızca 50 oyuncuyla bir maça başlıyor. Böylece, Free Fire maçları hızlıdır ve her biri aşağı yukarı 10 dakika sürer.

2) Grafikler

FOXNGAME


Bu, PUBG Mobile'ın açık kazanan olarak meydana çıktığı alt başlık olabilir. PUBG Mobile’ın grafikleri, genelde yüksek kaliteli PC oyunları tasarlamak amacıyla sarfedilen sofistike bir uygulama olan Unreal Engine tarafından tasarlandı. Bu yüzden Free Fire'ın daha kolay grafikleri, PUBG Mobile'ın sansasyonel grafikleriyle karşılaştırıldığında biraz gerçekçi görünmeyebilir ya da karikatürize olabilir. Fakat bu, Free Fire'ın kendisine ait birtakım sansasyonel grafiklere sahip olmadığı manasına gelmez.

3) Performans

FOXNGAME
PUBG Mobile sofistike grafikler kullandığından ve bir mobil aygıtta çok daha çok hafıza kapladığından, yalnızca iyi özelliklere sahip ilerlemiş cihazlarda oynatılabilir. PUBG Mobile'ı orta ve alt seviye cihazlarda oynamak, FPS'de çok çok gecikme ve düşüşe namacıyla olabilir.

Öte yandan, Free Fire daha geniş bir izleyici kitlesi göz önünde bulundurularak yapıldı ve oyun, orta ve düşük seviye cihazlarda da kolayçe harika bir performans verebilir.

4) Silahlar

FOXNGAME


Silahlar, her iki oyunun ayrılmaz bir ögesidir ancak PUBG Mobile ve Free Fire'ın bunları ele alabilmek amacıyla değişik bir yaklaşımı vardır. Free Fire oyuncuları, oyundaki hiçbir silahın değişik bir performans vermediğinden ve fazlası silahın aynı hissettiğinden sık sık şikayet ederken, PUBG Mobile'ın bu tür bir şikayeti yok. Aslında, PUBG Mobile cephaneliğindeki her silahın benzersiz bir hissi vardır, bu amaçla oyuncunun harp tipinde gözle görülür bir değişiklık sağlar.

5) Karakterler

FOXNGAME
PUBG Mobile ile Free Fire arasında fark edeceğiniz son büyük fark, ilkinde enteresan karakterlerin olmamasıdır. Free Fire, her biri oyundaki dövüş esnasında seviye atlayıp kullanılabilen değişik bir yetenekyle donatılmış harika karakterleri ile tanınır. Fakat PUBG Mobile, oyuncuların yalnızca kıyafetlerini ya da saç stillerini değiştirmelerine izin veriyor. Temel karakter, kendilerine hiçbir özel yetenek ya da güç eklenmeden aynı kalır.

PUBG MOBILE UC SATIN AL