Tüm Oyunlar GTA 5 Online Para & Level YENİ PUBG Mobile UC Zula ZA YouTube İlanları Zula İlanları

Valorant'ın ele alınması gereken sorunlarından birisi "Ayak Sesleri"

Riot Games Son yazısında Valorant oyununda Ayak Sesleriyle ilgili bir sorunu ele aldı ve gelecekte buna bir el atacak gibi.

Riot'un rekabet sahnesi nihayet patlamadan önce ele alması gereken bu oyun ile ilgili hala çok sayıda sorun olduğu için, Valorant'ın hala çok fazla düzenleme ve ince ayar yapmaya ihtiyacı var. Ve Valorant'ta ortaya çıkan son bir sorun, bir Reddit kullanıcısına göre şu anda Riot için en büyük endişe olması gereken 'ayak sesleri' meselesidir.

Valorant'taki ayak sesi seslerinin düzeyleri olmasını istediği kadar doğru değil.

Çok sayıda giriş noktası olan Haven gibi bir haritada, etrafınızda olup biten şeyler için mükemmel sesi elde etmek çok önemlidir.

Ses kasma sırasında herhangi bir doğruluk olmadan, düşmanlarınızın nereden geldiğini ayırt edemezsiniz. Bu, özellikle profesyonel sahnede, uzun vadede oyunun rekabetçi bütünlüğünü engelleyecektir.

Riot, Valorant'ın ses kasma sorununu ele alıyora

FOXNGAME

Ask Valorant blog gönderisinden ekran görüntüsü

Riot, topluluğun ayak sesleriyle ilgili endişelerini not etmiş gibi görünüyor ve son Ask Valorant # 6'da Ses yönetmeni Peter ZindaValorant'ın şu anda sahip olduğu sorunların çoğunu kabul etti.

"Dahili oyun testlerine dayanarak, ayak sesini duymamak ve size ulaşmak için koşması gerektiğini bildiğiniz biri tarafından öldürülmek çok sarsıcı. Bu, özellikle haritada rotasyon sürelerini içselleştiren ve takımlarında iyi iletişimleri olan oyuncular için kötü hissettiriyor. Amerika oyuncuları sessiz bir odada oynamaya ve her ayrıntıyı duymaya alışkın olabilir, ancak Çin veya Kore'deki oyuncular, sessiz ancak mesafe hakkında daha fazla bilgi veren bir ayak sesinin kaybolacağı yüksek sesle PC Bang'de oynuyor olabilir. Hiç profesyonel olarak oynamadım, ancak gürültülü bir stadyumda olabilecek espor oyuncuları için de netliğin takdir edileceğini düşünüyorum (umarım bir gün!) ”

 

Bununla birlikte, Valorant'ın uğraştığı tek sorun ayak sesi değil, daha acil olan yön meselesidir. Bir düşmanın size yaklaştığını duyuyorsunuz ve sesli işaret size önden saldırıya uğrayacağınızı söylüyor, ancak arkadan vuruluyorsunuz ve bu ciddi bir sorun.

Peter ayrıca “Şu anda oyunu stereo olarak miksliyoruz, yani önünüzde 45 derece solunuzda bir ses ile arkanızda 45 derece solunuzda bir ses arasında hiçbir fark yok. Bazı insanlar bu farkı duymayı umuyor, ancak bu şu anda mümkün değil. "

Daha fazla ayrıntı için takipte kalın.